Rīgā, Bruņinieku 28

Par teipošanu

Vēsture

MTCMedicīniskās Teipošanas koncepta aizsākumi meklējami Japānā un Korejā `70 gados. Tajā laikā teipošanas metodes tika veidotas, pamatojoties uz pārliecību, ka veselības uzturēšanai un atjaunošanai ļoti svarīga ir kustība un muskuļu aktivitāte un muskuļu funkcija nodrošina ne tikai ķermeņa kustības, bet arī asins un limfas cirkulāciju un ķermeņa temperatūras kontroli. Ja muskuļi nefunkcionē pareizi, tas izraisa daudz problēmas.

 

Rīkojoties saskaņā ar šo pārliecību, tika izveidoti vairāku veidu elastīgieteipi, kas veicina muskuļu darbību kustības laikā, neierobežojot pašu kustību. Šādā veidā ārstējot traumētos muskuļus, tiek iedarbināts paša ķermeņa atveseļošanās process.

 

Šīs metodes attīstības laikā drīz atklājās, ka tās izmantošanas iespējas ir daudz plašākas nekā tikai traumēto muskuļu ārstēšana. Teipa biezums un elastība izmantošanas laikā ir gandrīz tāda pati kā cilvēka āda. Tā elastība tiek izmantota, lai radītu virsādu paceļošu efektu. Tādējādi zemādas zonā tiek izveidota lielāka telpa, kurā atrodas visa veida receptori, asinsvadi un limfvadi.

 

90 gados Alfred Nijhuis,bijušais futbolists, iepazīstināja Eiropu ar Japānā radītu ārstniecības metodi (Kinesio teipošana). Savas karjeras laikā Japānā viņš bija personīgi izjutis šīs metodes pārsteidzošos efektus, taču pēc atgriešanās Nīderlandē viņš atklāja, ka Eiropā šī metode ir pilnīgi nepazīstama.

 

Alfred Nijhuis kopā ar Gert-Jan Otthoff nodibināja uzņēmumu FysioTape BV ar mērķi ieviest šo metodi Eiropā.

 

Pirmos pāris gadus viņi sastapās ar diezgan lielu skepticismu, taču, organizējot daudzus kursus un seminārus, viņiem izdevās pārliecināt daudzus cilvēkus par šīs metodes labajām īpašībām, un kopš tā laika teipošanas izmantošana ir tikai paplašinājusies. Tā rezultātā ir radusis Medicīniskās Teipošanas koncepts (MTK). Šobrīd ir simtiem ārstu, fizioterapeitu, sporta masieru un ādas terapeitu, kas strādā, izmantojot šo metodi.

 

Arvien pieaugošā skaitā Eiropas valstu uzskata Medicīniskās Teipošanas konceptu par efektīvu metodi dažādu fizisko simptomu ārstēšanai. Nīderlandē, Vācijā un Beļģijā šis koncepts ir pastāvējis jau gadiem ilgi, taču tagad gandrīz katrā Eiropas valstī tiek pasniegti arī MTK kursi, tādējādi šī metode kļūst arvien starptautiskāka, un pilnveidojumi, ko dod daudzu valstu profesionāļi, ir ļoti noderīga. MTK joprojām attīstītās, jo MTK praktizētāji no dažādām valstīm atklāj arvien jaunas teipošanas tehnikas nianses, kuras plaši pārbauda vairāki MTK pasniedzēji, un, gadījumā, ja šīs jaunās tehnikas izrādās efektīgas, tās tiek iekļautas kursu materiālos. Tādējādi kursu materiāli vienmēr ir atbilstoši jaunākajām zināšanām.

 

Šobrīd CureTape ir pieejams vairāk nekā 16 Eiropas valstīs un 7 Vidējo Austrumu valstīs. Pateicoties šī produkta izcilajai kvalitātei, tuvākajos pāris gados tiek prognozēta paplašināšanās. Daudzi pasaulslaveni profesionāli sportisti šobrīd izmanto CureTape, tādējādi pārliecinoties par šī produkta efektivitāti.

 

Un viņiem ir taisnība…TAS PATIEŠĀM DARBOJAS!

 

Indikācijas un iedarbība

 

Medicīniskās Teipošanas koncepts ir revolucionāra ārstniecības metode, kas fundamentāli atšķiras no parastajām ārstnieciskās teipošanas metodēm. Medicīniskās Teipošanas koncepta izmantošanas veidu klāsts ir ļoti plašs:

 

- traumu ārstniecība,
- iekaisuma mazināšana (tūska, arī hematoma),
- stājas korekcija,
- pārslodzes radītu simptomu ārstniecība (hroniski cīpslu sastiepumi, elkoņa tendinīts, tenisa elkonis, golfa elkonis).

 

Viena no izmantošanas iespējām ir arī neirorefleksīvā iedarbība, piemēram, galvassāpju gadījumā, tāpat arī profilaktiskos nolūkos.


Iespējamās iedarbības:

1. Muskuļu darbības veicināšana,regulējot muskulatūras tonusu.
2. Asinsrites un limfas atteces sastrēgumu novēršana.
3. Sāpju remdēšana.
4. Locītavu darbības atbalsts:
   - stimulējot propriorecepciju;
   - koriģējot kustību virzienu;
   - palielinot stabilitāti.
5. Neirorefleksīvā iedarbība.


Medicīniskās teipošanas indikācijas:
- hipotonisku muskuļu stimulēšanai
- hipertonisku muskuļu atslābināšanai
- muskuļu aizsardzībai pret pārslodzi
- locītavu aizsardzībai
- sāpju remdēšanai
- iekaisumu samazināšanai
- limfas tūskas mazināšanai
- hematomas mazināšanai
- iespējamo brīvkustības veidu ietekmēšanai
- propriocepcijas uzlabošanai
- stājas korekcijai
- fascijas korekcijai

 

Limfatiskā teipošana

 

Limfa ir caurspīdīgs šķidrums, kas cirkulē caur limfvadiem un limfmezgliem. Limfmezgli ir bioloģiski aktīvs caurplūstošās limfas filtrs, kas aiztur svešķermeņus, un tajos veidojas imūnvielas, kas ar limfu nonāk asinsrites sistēmā. Caur limfvadiem un limfmezgliem no audiem tiek drenēti arī vielmaiņas galaprodukti. Limfas tūska rodas limfas cirkulācijas nepietiekamības gadījumā, piemēram, ja ir noticis mehānisks bojājums.

 

Medicīniskās Teipošanas koncepts ietver sevī arī teipošanu limfātiskās atteces regulēšanai, ar kura palīdzību ir iespējams uzlabot limfas cirkulāciju. To izmanto attiecīgās tūskainās ķermeņa daļas drenāžas zonā. Teipam viena no svarīgākajām īpašībām ir elastība, kas ir analoga ādas elastībai. Uzlīmējot teipu uz ķermeņa tūskainās daļas virzienā no proksimālā gala līdz distālajam galam, limfātiskā attece tiek stimulēta 24h diennaktī. Teips ir jāuzliek saskaņā ar limfvadu plūsmas anatomiju. Turklāt tas kļūst arī par starpšūnu šķidrumu vadītāju.

 

Lai ārstēšana būtu veiksmīga, ir svarīgi teipu uzlīmēt pareizi, tādēļ ir nepieciešamas zināšanas un pieredze.
Eiropā sertificēti terapeiti, kas ir apmeklējuši teipošanas kursus limfātiskās atteces regulēšanai, veiksmīgi izmanto šo metodi praksē. Pacientu atsauksmes ir ļoti pozitīvas!

 

Wilma Waters (fizioterapeite un tūskas terapeite no Nīderlandes):
„Pacientu atsauksmes ir pārsteidzoši pozitīvas. Palielinās limfas cirkulācija, pie tam arī saistaudi paliek daudz mīkstāki, un, izmantojot īpašu rētu teipošanas tehniku, proti, vienmērīgi uzliekot teipu uz rētas (pēc radioterapijas), ir iespējams sasniegt lielisku uzlabojumu. Sāciet to lietot!”

load(362); $state_code = $region->getCode(); echo $state_code; */ ?>